Sinameki çayı ile zayıflama kilo verme

sinameki

sinameki

Sinameki bitkisiyle birlikte kilolarınızdan kurtulabilirsiniz, ancak fazla alındığı taktirde sağlık açısından zararlı durumlar doğurabiliyor. Bir çok zayıflamak isteyen kişi, kilo vermek amacıyla öğrendiği yarım yamalak bilgiler ile birlikte, aşırı bir yüklenme yapıyor.

Sinameki çayı, zayıflatıyor, kilo da verdiriyor. Fakat haftalık olarak 2 su bardağını aşmamanız gereken bir miktarda tüketmeniz gerekiyor. Bunu günlere bölersek, günde bir kahve fincanı içmeniz yeterli olacaktır.

Sinameki çayının fazla tüketimi, iç organlarınıza zarar verebilir. Kanser gibi hastalıkları doğurabilir. Zayıflamak isterken sağlığınızdan olmamanızı öneriyoruz. Bİr çok bitkisel zayıflatıcı çayların içerisinde zaten ek besin olarak “sinameki bitkisi” kullanılıyor.

Sinameki zayıflatırmı, gibi sorular alıyoruz. Evet, zayıflatıcı etkisi var. Bİr çok zayıflama çayının, olmadığı kadar, etkili bir bitki, fakat doğru ve dengeli bir biçimde kullanılmalıdır. Hamile ve gebe olan kişiler ve emziren anneler mutlaka kullanmadan önce, doktora başvurmalıdır.

Sinamekinin ne gibi faydaları vardır ? Genel olarak çok sıcak olan bölgelerde yetişen bu bitki, bir metreye kadar boy alabiliyor. Bağırsaklarınızın emilimini engelleyerek, sulu ve yumuşak bir dışkılama yapıyor. Müshil dediğimiz, bir ilaç ile neredeyse aynı seviyede kilo vermek isteyen kişiler de zaten vücuttan bu şekilde fazla kilolarını atıyorlar.

Damar açıcı ve sinirlerinizi yatıştırıcı özelliği vardır. Sinamekiyi yapraklarını kaynatarak çay gibi içebilirsiniz. Kabızlık tedavisinde kullanılan bu bitki saç derisine sürüldüğü andan itibaren, saç dökülmelerinizi ortadan kaldırır. Egzama ve yaralara karşı iyi bir bitkisel çözümdür.

Sinamekinin zararları : Yukarıdaki anlattığımız gibi, fazla içmemek ve tozunu düzgün ayarlamak gerekiyor. Bağımlılık riski taşıyan bir bitki olmakla birlikte bağırsaklarınıza fazla kullanımı halinde zarar verebilir.

Bu sağlık bilgisi, zayıflamak isteyen kişiler için, bitkisel çay olarak araştırılmış ve sinamekinin zararlarını, faydalarını, kilo vermedeki rollerini açıklayan bir diyet bilgisi olmuştur. Bununla birlikte, sinameki zayıflamak, sinameki kilo verme, sinameki zayıflatırmı, sinameki çayı ile zayıflama kilo verme gibi sorularınıza yanıt olabilecek, bir bitkisel sağlık bilgisidir.

Yazar: Diyet

Sağlık zayıflama sitemizin bünyesinde, şifalı bitkiler, bitkisel formüller, çözümler ve daha çok bir çok diyet ipuçlarını bulabilirsiniz. Google

 • Konu ile İlgili Etiketler : ,
 • Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

  yorumlar