Şeker hastalığına iyi gelen bitkisel çaylar

seker-hastaligi-bitkiler

seker-hastaligi-bitkiler

şeker hastalığı için bitkisel çaylar, şeker hastalığı için bitkisel çay, şeker hastalığı çayı, şeker hastalığına iyi gelen bitkisel çaylar nelerdir ? Bir çok diyabet sorunu yaşayan kişilerin araştırdığı fakat hepsini bir arada bulamadığı bu bilgileri, saglikzayiflama.net olarak hepsini bir arada sizlere sunuyoruz.

Şeker hastalığına iyi gelen ve şifa dağıtan şifalı bitkilerin sıralaması şöyle. İlk olarak ısırgan otu, keten tohumu, hünnap, mahlep, soğan, sarımsak, makadan yemişi şeker hastalığına iyi gelen bitkiler arasındadır. Ancak tüm bitkisel formüller muhakkak doktora danışarak denemelisiniz, bu yan etkisi anlamında bir şey değildir. Isırgana karşı vücudunuzda bir alerji olabilir, bu yüzden bilinçli bitkisel formül kullanımı yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Isırgan otu: Bu bitkiyi taze ve kurutularak kullanabilirsiniz. Isırgan otunun çayını içerek diyabetle mücadelede edebilirsiniz. 1 tutam ısırgan otu, 1 su bardağı kaynamış suyun içerisine koyulduktan sonra, 10-15 dakika demlenmesi için bekleyiniz. Daha sonra bu çayı 2-3 kez taze olarak hazırlanıp tüketebilirsiniz. Düşük kan şekeri olanların ısırgan otu çayı içmemeleri ve lapasını yememeleri gerekmektedir.

Keten tohumu: Diyabet için yararlı tohumlardan bir taneside keten tohumudur. Şeker hastalığında yardımcı olabilecek en iyi bitkilerden ve besinlerden bir tanesidir. Kan şekerinin kontrol altına alınmasını sağlar. 1 litre suda 1 yemek kaşığı keten tohumu kaynatınız. Su yarım litreye indiğinde ateşin altını söndürün. Bu karışımı günde 3 kere yemeklerden önce içerseniz yüksek olan şekerinizin düştüğünü fark edebilirsiniz.

Hünnap: Az bulunan bir meyvedir. Hünnap meyvesinden aşırı yememek gerekir. Fakat yendiğinde şekeri düşürücü özelliği vardır. Aşırıya kaçmadan tüketmenizi, tavsiye ediyoruz.

Mahlep: Kan şekerinizi dengeler.

Soğan: Özellikle de soğanın kabukları, son derece zengin bir kersetin kaynağıdır ve diyabet hastalarının sorunlarında bitkisel çözüm olarak en etkili olanlardan bir tanesi diyebiliriz.

Sarımsak: Sarımsağında mükemmel bir kan şekeri kontrol özelliği vardır. Eğer yapabiliyorsanız, sarımsağı çiğ yiyin, ya da yemeklerinizin içinde pişirin. Mevsiminde taze sarımsak çok faydalıdır.

Makadan yemişi: Tip 2 diyabet hastalarında çok yararlıdır. Genel olarak diyabetle yaşamak için adaçayı yaprağının ve nar ekşisisin sofranızdan eksik etmeyin. Bakliyat yani, kahverengi pirinç, kepekli ekmek gibi, ve buna benzer bir çok şifalı bitki de şeker hastalığında etkilidir. Yukarıdaki bitkisel çaylardan ve bitkilerden yararlanarak, yemeklerinize, çaylarınıza bu şifa dağıtan bitkileri katarak, şeker hastalığınızın önüne geçebilirsiniz. Sağlıklı günler, diliyoruz.

Yazar: Diyet

Sağlık zayıflama sitemizin bünyesinde, şifalı bitkiler, bitkisel formüller, çözümler ve daha çok bir çok diyet ipuçlarını bulabilirsiniz. Google

 • Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

  yorumlar