romatizma için şifalı bitkiler

romatizma

romatizma

Romatizma için şifalı bitkiler ile birlikte sağlıklı kürler oluşturabilirsiniz. Profesör Doktor Ahmet Maranki romatizmanın bitkisel tedavi yöntemleri ile birlikte daha pasif hale gelebileceğini açıklıyor. Bununla birlikte uzman doktorlardan, İbrahim saraçoğlu romatizma için bitkisel ilaçlarınızı, şifalı bitkilerden yapabileceğinizi söylüyor. Aşağıdaki bir çok bitki ile romatizma ilacınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Tıp dilinde romatizma eklemlerle ilgili bir hastalığın adı olarak bilinmektedir. Halk dilinde ise her ağrı romatizma olarak algılanmaktadır. Kol ve bacakların, boyun ve gövdenin duyarlılığı veya sertliği de romatizma olarak bilinmektedir. Romatizma ağrıları, eklemleri çevrelen kemik, kas ve dokuların anormal durumlarından veya sinirlerin hastalanmasından ileri gelir. Bazen de ağrıyan yere uzak bir organın hastalığına bağlı bir belirti olarak ortaya çıkabilmektedir.

Şifalı bitkiler yoluyla yapılan tedaviler, gerek eklem romatizmasında, gerekse kemiklerin şekillerini bozan başkaca durumlarda başarıyla uygulanmaktadır. Romatizma için bitkisel formülleri uygulayabileceğiniz gibi, Profesör Doktor Ahmet Maranki, Ender Saraç, Osman Müftüoğlu ve İbrahim Saraçoğlu gibi uzman doktorların romatizma için bitkisel önerilerinin de yer aldığı bitkisel reçetemizden size uygun olanını seçebilirsiniz.

Romatizma için bitkisel formüller: Defne meyveleri romatizmaya iyi geliyor. Defne meyvelerini güzelce eziniz. Ağrıyan yerler, elde edilen yağla sabah ve akşam ovarak, yünle sarınız.

Bir avuç buğday kepeğiyle bir avuç kırmızı pul biber iyice karıştırıldıktan sonra, lapa haline getirene kadar suda pişiriniz. Bu lapa ağrıyan yerlere zeytinyağı ile silinerek sarılır.

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun içerisine 30 gram toz kara biber koyunuz. Suyun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatınız. Ardından yarım litre saf ve organik zeytinyağı ekledikten sonra kaynatmaya devam edilir. Suyun geri kalan kısmı da buharlaşınca tülbentten süzülerek ağrıyan yerler elde edilen yağ ile masaj yoluyla ovularak, sarılır.

Yazar: Diyet

Sağlık zayıflama sitemizin bünyesinde, şifalı bitkiler, bitkisel formüller, çözümler ve daha çok bir çok diyet ipuçlarını bulabilirsiniz. Google

 • Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

  yorumlar