Hayvan sokmalarında bitkisel formüllerle ilk yardım

hayvan-sokmalari

hayvan-sokmalari

hayvan sokmaları, hayvan sokmaları ve ısırmaları, hayvan sokmalarında ilk yardım, hayvan sokmalarında bitkisel formüller, arı, akrep, örümcek, haşerat sokması, bitkisel tedavi yöntemleri ile günümüzde çözülebilecek sorunlar arasındadır. Ancak, bu tip bitkisel çözümleri, hastaneye gidene kadar acil yardım niteliğinde kullanmalısınız. Her ne olursa olsun, mutlaka doktora giderek, gerekli detayları ve bilgileri vererek, size uygun tedavi şeklini ilaç yöntemiyle de almanızda fayda vardır.

Hayvan sokmalarında uygulayabileceğiniz bitkisel çözümler:

Arı sokmalarında bitkisel tedavi olarak, arının soktuğu yerden ilk önce iğnesini çıkarınız. Cımbız ile bunu yapabilirsiniz. Daha sonra sarımsağı lapa şeklinde ezerek sokulan yerin üzerine sürünüz.

Nane ve kekik ezerek, lapa haline getirebilir, yine arı sokan yerin üstüne koyabilirsiniz.

Bir baş soğanı sirkenin içinde ezerek, arı sokan yerin üzerine sürünüz ve üzerini streç film ile yada temiz bir bez ile kapatınız. Genel olarak baktığımızda hayvan sokmalarında sarımsak en etkili şifalı bitki olarak yerini birinci sırada korumaktadır. Bununla birlikte hayvan sokmalarında yoğurt ile sarımsağı bol, bol yiyiniz. Böcek sokmalarında bitkisel formül olarak ise amonyak ile pamuk formülünü kullanabilirsiniz. Böceğin soktuğu yere pamuk ile sürünüz ve bir müdde orada bekletiniz. Sağlıklı günler.

Yazar: Diyet

Sağlık zayıflama sitemizin bünyesinde, şifalı bitkiler, bitkisel formüller, çözümler ve daha çok bir çok diyet ipuçlarını bulabilirsiniz. Google

 • Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

  yorumlar