Cilt yüz güzelliği için neler yapılmalı

cilt-guzelligi

cilt-guzelligi

Herkes pürüzsüz ve çok güzel bir cildinin olmasını ister. Ancak cilt güzelliğimiz, için yeteri kadar önemi ve özeni göstermeyiz. Cilt güzelliği için sizlere tam olarak 100 öneride bulunacağız. Cilt güzelliği için neler yapılmalı ?

1. Donuk cilt için çabuk bir mutfak dolabı çaresi va rmı ? Bir elmayı püre haline getirip cildinizde uzun süre bekletiniz. Elma, cildi yumuşatan ve ölü derinin atılmasını sağlayan doğal alfa hidroksi asitleri içerir.

2. Mürekkep lekesi elimden nasıl çıkar ? Lekeyi biraz diş macunuyla ovalayın, mürekkep lekelerinin çıktığını göreceksiniz.

3. Yüzümü ferahlatmak için hızlı ve doğal bir yol var mı ? Bir yumurtanın beyazını yoğunlaşana kadar çırpın ve yüzünüze sürün. 20 dakika bekletip yüzünüzü sıcak suyla yıkayınız.

4. Yüzünüzdeki kuru deriden kurtulmanın en kolay yolu nedir ? Deniz pul pul olduğunda üst deriyi atmak sizi ölü hücrelerden kurtarır. Eğer peeling malzemeniz kalmadıysa kullandığınız temizleme ürününüzün içine bir miktar şeker ( varsa esmer şeker ) ekleyin, yüzünüzü bununla nazik bir şekilde ovunuz.

5. Sivilceyi daha az görünür hale nasıl getirebilirim ? Durup dururken, bir sivilce belirdiğinde burun spreyinizi küçük bir dokunuşla üzerine sürün. Bu kanın toplanmasını engelleycek ve gözü rahatsız eden kızarıklığı azaltacaktır.

6. Çıkacağını hissettiğim bir sivilceyi nasıl durdurabilirim ? Eğer derinizin altında bir canavarın kabardığını hissederseniz, şişmeyi minumum seviyede tutmak için günde bir kaç kez üzerine buz koyabilirsiniz.

7. Eğer yanıma tek bir makyaj malzemesi alacak olsam bu hangisi olmalı ? Eğer yanınıza hepsini alamıyorsanız ruj ve allığın bir arada bulunduğu bir ürün alın. Bu, size hem bir dudak boyası hem de pudra sağlayacak; bir parça rengin herhangi bir kusura neden olmadan yüzünüze nasıl canlılık kattığına şaşıracaksınız.

8. Yüzümdeki makyajı, üzerine makyaj yapmadan nasıl canlandırabilirim ? Daha fazla makyaj yapmak yerine, cilt renginizi düzeltmek ve önceden yaptığınız makyajı tazelemek için, gözlerinizin altına ve makyajın bozulduğu yerlere biraz nemlendirici sürünüz.

9. Aşırı allık hatasını nasıl düzeltebilirim ? Eğer allığa bulandıysanız makyaj çıkarıcı kullanmaya yeltenmeyin çünkü bunu yaparak sadece özenle hazırladığınız alt katmana zarar vermiş olursunuz. Bunun yerine bir pamukla yüzünüzdeki allığı hafifletmeniz, daha sonra da bir kat yarısaydam pudra sürerek yanaklarınızdaki kırmızılığı azaltabilirsiniz.

10. Acelem var ve rimelim topak topak olmuş. Yardım edin ? Eğer rimeliniz kutunun dibine çökmüşse bir kaç dakika sıcak suyun içinde bekletin. Bu, içindeki malzemnin ısınmasını ve tekrar akışkan hale gelmesini sağlar.

11. Kirpiklerime nasıl daha kalıcı bir makyaj yapabilirim ? Bir kat rimel, bir kat astar boyalardan biri ve tekrar rimelle son bir kat daha. Bu makyözlerin, kirpiklerin sonsuza kadar dayanmasını sağlayan sırrıdır.

12. Dumanlı gözleri ortaya çıkarmak için ne yapmalıyım ? Geniş ve yumuşak kıllı bir fırçayı, gözkapağının tam ortasına gelecek şekilde tutun. Bu, gözün doğal kat yerindeki ve gözün dış kenarındaki farı harmanlamak için en iyi pozisyondur.

13. Yorgun gözleri canlandırmanın hızlı yolu nedir ? Eşit miktarda gülsuyunu ve sodayı bir şişede karıştırıp buzdolabında saklayınız. Yorgunluk saldırdığında bir çift pamuğa bu karışımdan dökün ve birkaç dakikalığına gözlerinizin üstünde bekletin.

14. Dağılmış bir göz farına acil çözüm olarak öneriniz var mı ? Far sürmekten vazgeçin. Bunun yerine biraz vazelini, parmak uçlarınızla üzerine uygulayarak o bölgeyi tekrar pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz.

15. Herhangi özel bir ürün olmadan dağınık kaşlarımı nasıl düzeltebilirim ? Dağınık kaşlar, yüzünüzün kötü gözükmesine neden olur. Sadece birkaç dakikanız varsa, diş fırçanıza biraz vazelin sürüp kaşlarınızı düzeltin.

16. Kırık bir ruju nasıl düzeltebilirim ? Kırık parçayı bir tarafa ayırın ve rujun geri kalanını, yumuşatmak için çığlak ateşe yaklaştırın (ama eritmeyin). Kırık parçayı tekrar üstüne bastırın ve soğumaya bırakın. Ruj kurtarılmıştır.

17. Nefesimi doğal bir yolla nasıl tazelerim ? Kakule tohumu ya da maydanoz yaprağını çiğneyerek, tazeleyebilirsiniz.

18. Dişlerimi beyazlatmak için doğal bir yöntem var mı ? Birkaç tane çileği ezip dişlerinizin üzerine sürün. Tohumlarıyla lekelerin üzerini ovun.

19. Dişlerimin parmak olması için ne yapabilirim ? Dişlerinizi ortaya çıkarmak için mavi alt tonlarına sahip bir ruj kullanın.

20. Elbisemdeki deodorant izlerini nasıl çıkarabilirim ? Suyla temizlemeye kakışmayın, bu sadece ter izi gibi izlerin oluşmasına neden olacaktır. İzleri anında yok etmek için yüz temizleme ürünlerinden birini kullanın.

21. Yoğunlaşmış tırnak cilasını nasıl inceltirim ? Cilanın içine birkaç damla aseton damlatın ve kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayınız.

22. Tırnak cilasının, şişesinde kurumasını önlemenin yolu nedir ? Buzdolabında saklayınız.

23. Oje sürmek için en uygun zaman nedir ? Paltonuzu giyip anahtarınızı bulmak için çantanızı karıştırdıktan sonra, kapıdan çıkmadan hemen önce ojenizi sürünüz. Soğuk hava gideceğiniz yere varana kadar ojenizi kurutacaktır. Asla banyodan önce oje sürmeyin çünkü sıcak ojeyi dayanıksız bir hale getirir.

24. Kışın tırnak derisi çatlamasını nasıl önlerim ? Çatlama kış rüzgarları ya da nemi azaltan merkezi ısıtma sistemleri nedeniyle ortaya çıkabilir. Bir taşla iki kuş vurmak için yanınızda her zaman vazelin ya da hindistancevizi yağlı dudak kremi bulundurun. Hem dudaklarınıza hem de tırnak derinize sürebilirsiniz.

25. Kabarmış saçları nasıl yatıştırırım ? İpek eşarp bağlayarak saçlarınızdaki elektrikten kurtulun.

26. Perçemlerime nasıl dolgunluk verebilirim ? Düz ve dağınık bir saça hacim kazandıran kremden biraz sürüp, perçeminizi bigudiyle yuvarlaklaştırın. Önce sıcak, sonra soğuk havayla fönleyin.

27. Yıpranmış saçımı nasıl onarırım ? Saç köklerindeki fazla yağı emmesi için marketlerde satılan saç canlandırıcı ürünleri, kuru ya da ıslak kullanılan şampuanları deneyebilirsiniz. Saç diplerinizi fönle kuruturken başınızı hem yukarı hem de aşağı doğru tutmanız da saçınıza dolgunluk ve canlılık verecektir.

28. Ne kadar sürede bir kozmetik malzemelerimizi yenilemeliyiz ? Farklı ürünlerin farklı raf ömürleri vardır ama genellikle göz çevresi için kullanılan ürünlerin 4 ile 6 ayda bir, nemlendirici ve fondötenlerin yılda bir ve pudraların 2 veya 3 yılda bir yenilenmeleri gerekir. Doğal malzemeler çok daha hızlı bozulurlar, çünkü genellikle koruyucu katkı maddeler içermezler.

29. Geniş gözenekleri gizlemek için fondöteni en iyi nasıl uygularım ? Süngeri bir kenara bırakın, yüzünüze yaymadan önce parmak ucunuzla küçük miktarlarda fondöteni yüzünüze dokundurun. Fırça ya da sünger kullanmak katmanın çok kalın olmasına ve gözeneklerin daha da tıkanmasına neden olabilir.

30. Gözeneklerimin daha küçük görünmesi için ne yapmalıyım ? Bir mikro fiber yıkama bezi alın ve yüzünüzü günde iki defa bununla temizleyin. Bu nazik deri soyma işlemi gözeneklerinizi büyük gösteren kirlerin atılmasına yardımcı olur.

31. Tonik kullanmam gerekli mi ? Tonik, temizlik sonrasında, cildinizin koruyucu duvarlarının bozulmamasını sağlayarak cildinize doğal pH değerini yeniden kazandırır. Şu kuralı tekrar edin: Temizle, tonik sür, nemlendir.

32. Cildim için evde yapabileceğim başka neler var ? Kendinize düzenli olarak yüz masajı yapın, yukarı doğru dairesel hareketlerle yüz kaslarınızı rahatlatın. Bu kan devranını hızlandırır ve ince çizgilerin gevşemesini sağlar.

33. Sabahları yüzümün şişini nasıl indirebilirim ? Yüzünüze nemlendirici sürerken 3-4 dakika masaj yapın, özellikle de göz çevrenize. Bu, sıvı fazlalığının dağılmasını sağlayacaktır.

34. Baştan aşağı harika bir cilt için en iyi teknik nedir ? Gece yatmadan önce uygulayabileceğinizi bir liste yapın: Yüz kremi, göz kremi, dudak nemlendiricisi ve el kremi gibi.

35. Sivilceyi sıkmanın doğru bir yolu var mı ? Sivilceleri sıkmak iltihabın yayılmasına neden olur. Kendinize engel olamıyorsanız ellerinizi yıkayınız, bir kaç dakika boyunca yüzünüzü bir kap sıcak suyun buharına tutun ve sıkmaya başlamadan önce başparmaklarınızı kağıt mendile sarın. Asla tırnaklarınızı kullanmayın, cildinize zarar verirsiniz.

36. Sivilce çıkmasını engellemek için ne tür teknikler kullanabilirim ? Kapatıcınızı ve fondöteninizi fırça yada süngerle sürüyorsanız, iki kullanım arasında mutlaka temizleyin. Aksi taktirde bakterilerin yüzünüzün her tarafına yayılması tehlikesi ortaya çıkar.

37. Parfümüm kokusunun uzun süre dayanması için ne yapmalıyım ? Kuru bir ciltte kokular daha çabuk uçmaya eğilim gösterirler. Kokunuzu daha uzun süre muhafaza edebilmek için parfüm sürmeden önce bir kat nemlendirici sürünüz.

38. Kaşlarımı çok fazla aldım. Onları nasıl tekrar hizaya sokabilirim ? Kibrit çöpü gibi ince kaşların modası yerine kalın kaş modası geldi. Büyümeyi güçlendirmek için kaşlarınıza günde bir kez hintyağı sürün ve epeyce uzayana kadar da onlara dokunmayı kendinize yasaklayın. Ayda bir kez kaş aldırma ve şekillendirme için randevu alın, aradaki dönemde de kendiniz küçük dokunuşlar yapmaya kalkmayın. Kaşların büyüme dönemi biraz sinir bozucu olabilir, ama buna değer.

39. Tırnaklarımın daha uzun görünmesini nasıl sağlayabilirim ? Oje sürerken tırnaklarınızın kenarında boşluk bırakmanız onların hem daha uzun hem de daha ince görünmesini sağlar.

40. Saçımı ne sıklıkta yıkamalıyım ? Eğer bir gün saçınızı yıkamadan durabiliyorsanız, iki günde bir yıkayın. Kışın daha az yıkamaya çalışın çünkü kış mevsiminde hem hava daha kurudur hem de merkezi ısıtma sistemleri saçınızı nem yönünden zayıflatır.

41. Saçı yıkamanın en iyi yolu nelerdir ? Mümkün olduğu kadar az miktarda şamğuan kullanın ve kan akışını hızlandırmak için derinize hafif bir masaj yapacak ve iyice temizleyecek kadar zaman ayırın. Bir saç kremiyle saçınızı tarayın ve iki dakika kadar bekletin, sonrada duralayın, durulayın ve yeniden durulayın.

42. Alnımdaki çizgilerin daha az görünmesini nasıl sağlayabilirim ? Yeni bir saç modeli düşünebilirsiniz. Çene hizasında kesilen saçlar ve bir perçem, hem yüzünüzü çerçeveleyip incelterek hem de alnınızdaki çizgileri saklayarak mucizeler yaratabilir.

43. Hangi saç kesimi yuvarlak bir yüzün daha iyi görünmesini sağlar ? çok uzun ya da çok kısa bir saç kesiminden kaçınıp orta uzunlukta bir stil seçiniz. Yumuşak ve uzun katlar yüzünüzü daha uzun gösterecektir.

44. Kepçe kulaklarımı gizlemek için nasıl bir saç stili kullanmalıyım ? Kısa ve düz saçlardan uzak durmalısınız. Orta uzunlukta ve kanarlarda hacim kazandırıcı katları olan saç stillerini tercih etmeniz, daha doğru bir seçim olacaktır.

45. İnce saçlarıma nasıl daha iyi şekil verebilirim ? Daha kısa bir kesim saçlarınıza hacim katacaktır. Saçınızı yuvarlak bir fırçayla kurutun ve aşağı doğru taramaktansa dışarı doğru tarayarak hacimini arttırın.

46. Salatalık gerçekten gözaltı şişliklerini indirmeye yardımcı oluyor mu? Salatalık, mucize bir madde içermez. Uykusuz kaldığınızda ya da kokteyli fazla kaçırdığınızda iki poşet çayı soğuk suda ıslatın ve on dakika boyunca gözlerinizde bekletin. Suyun serinletici etkisi ve çay poşetlerindeki renklendirici etki, kan damarlarını daraltıp cilt yüzeyini sıkıştırarak doğal olarak bir kan durdurucu rolü oynar.

47. Gözaltı bölgemin daha iyi görünmesi için neler yapabilirim ? Her gece yatmadan önce badem yağıyla hafifçe masaj yapmayı deneyin.

48. Ağladıktan sonra kırmızı gözlerimi nasıl yatıştırabilirim ? Her ne kadar göz kremine bulanmak çekici gelse de sadece tahrişi arttıracağından sakın böyle bir şey yapmayın. Bunun yerine eczaneden alınmış bir göz banyosuyla gözlerinizi yıkayınız. Biraz papatya çayı kaynatın, sonra da iyice soğuyana kadar içine buz ekleyin. Uyumadan önce son iş olarak iki pamuk peti çayın içine batırıp gözlerinize koyun.

49. Her sabah şiş gözlerle kalkmaktan nasıl kurtulabilirim ? Bir yerine iki yastık kullanarak uyku sırasındaki baş seviyenizi yükseltin. Böylece göz çevrenizdeki sıvı birikimine engel olursunuz.

50. Kimyasal kullanmadan ışık saçan, parlak gözlere nasıl sahip olabilirim ? Yüzyıllar önce Mayalar, üyeleri, gözlerdeki şişkinliği indirmek ve bu bölgeye gerekli olan yağlı asitleri sağlamak için gözaltlarına avokado dilimleri koyuyorlardı.

51. Mutfağımda göz makyajımı çıkarmak için kullanabileceğim herhangi birşey var mı? Sıcak suya batırıp üstüne birkaç damla zeytinyağı damlattığınız pamuk parçasıyla gözlerinizi nazikçe silebilirsiniz.

52. Çatlak dudaklara bakım yapmanın doğal bir yolu var mı ? İşte öpülesi dudaklara sahip olmanın yolu: Bir çay kaşığı nemlendirici bal ile bir tutam şekeri karıştırıp dudaklarınızdaki ölü deriden kurtulun. Bu karışımı kullanarak, bir diş fırçası yardımıyla hafifçe dudaklarızın üzerine ovun.

53. Dudaklarım nasıl nemli kalır? Birer çay kaşığı bal ve balmumu rendesine on damla çay ağacı yağı ve beş damla lavanta ekleyiniz. Bu karışıma eklenen bir adet E vitamini kapsülü büyülü bir etki yaratacaktır.

54. Beyaz ve parmak dişlere nasıl sahip olabirim ? Haftada iki kere, normal fırçalamadan sonra dişlerinizi defne yapraklarıyla ovunuz.

55. Kırılgan tırnaklarımı nasıl iyileştirebilirim ? Kırılgan olması tırnaklarınızdaki su miktarının azaldığını gösterir. Tırnaklarınıza sağlık kazandırmak için bir tırnak besleyicisi sürün ve her gün tırnak çevrenizdeki deriye fındık yağıyla masaj yapın.

56. Pırıltıdan yoksun, kuru saçlara çabucak canlılık kazandırabilirmiyim ? Bir yemek kaşığı zeytinyağını, iki kemek kaşığı mayonezi ve bir yumurtayı karıştırıp saçınıza sürün (saç diplerinize sürmeyin). Saçlarınızı sıcak bir havlu ile sarın ve 20 dakika boyunca dinlendirip üç kere iyice durulayın.

57. Yağlı saçlarımı nasıl kontrol altına alırım ? Sıcak su ve biberiye suyunu bir arada kaynatıp soğumaya bırakın. Bu karışımı kullandıktan sonra her zamanki gibi saçınızı şampuanlayıp, saç kreminizi sürün ve son durulamayı tekrar biberiye suyuyla yapınız.

58. Yanıklarımın su toplamasını nasıl engellerim ? Yarı sirke yarı su karışımına yüz için özel bir bez bastırın ve hafif yanıkların üzerine koyunuz. Sızlayacaktır ama kabarmasını da önleyecektir.

59. Yara izlerimin daha az fark edilmesini nasıl sağlarım ? Tayland’da bal, yaralı dokuları yumuşatmak ve yeni deri oluşumunu hızlandırmak için geleneksel olarak kullanılan bir maddedir.

60. Su toplamalarından nasıl kurtulabilirim ? Onu patlatma isteğinize engel olun, bu şekilde sadece bakteri yayılmasına neden olursunuz. Ucu pamuklu çubuklarla rahatsız edici balıncuğun tepesine hafifçe bastırın. Bu pamukçuk onu kurutacak ve derinin iyileşmesine yardımcı olacaktır.

61. Bir yanığın yaraya dönüşmesine nasıl engel olabilirim ? Küçük boyuttaki, hafif yanıklarda, badem ve lavanta yağını karıştırıp üzerine sürmeyi deneyebilirsiniz. Bu karışım, iyileşmeyi hızlandıracak ve bakterilerin yeni çıkan deriyi istila etmesini engelleyecektir.

62. Metabolizmamı hızlandırmak için ille de pahalı destek maddeleri mi kullanalım ? Pahalı hapları bir kenara bırakın ve elma sirkesini deneyin. Elma sirkesi yüzyıllardır metabolizmayı hızlandırmak için kullanılıyor. En iyi sonucu almak için organik olduğundan ve soğuk preslendiğinden emin olun.

63. Sabahları nasıl zinde olabilirim ? Sabah kahvenizi bir kenara bırakın (vücudunuzdaki şeker seviyesini hasara uğratır), limon ya da okaliptüs yağı içeren bir deodorant kullanın. Bu maddelerin vücuda canlılık ve enerji verdiği bilinir.

64. Vücut kokumu nasıl giderebilirim ? İyi bir antiperspirant/pudralı deodorant almanın yanında daha fazla soğan ve sarımsağı günlük beslenmenize dahil edin.

65. Metabolizma hızımı nasıl koruyabilirim ? Günde üç ana öğün yemek yerine, beş ya da altı küçük öğün yemeyi amaç edinin ve her öğünün bir miktar protein içermesine dikkat edin.

66. Metabolizmayı hızlandırmak için başka bir tavsiye var mı ? Mutlaka her sabah kahvaltınızı, düzenli olarak yapınız. Bu itiş gücü sabah ilk iş metabolizmanızı çalıştırmaya başlar ve öğle yemeğini atladığınız zaman vücudun yağ dengesini düzenler.

67. Kollarımın arkasındaki pütürlü çıkıntılardan kurtulmanın bir yolu var mı ? “Tavuk derisi” sendromu genelde beslenmenizdeki Omega-3 yağ asidi eksikliğinden kaynaklanır. Yeni parti elbisenizin hakkını vermek için somon gibi yağlı balık, ceviz ve kuruyemiş tüketiminizi artırın. Bu besinler sağlıklı bir parlaklık için gereken vücut neminin tutulmasına da yardımcı olurlar.

68. Bir yerimi çarptığımda çok kötü morarmasını engelleyebilecek herhangi bir besin var mı ? Küçük kırmızı meyveler, turunçgiller ve kivi gini içinde C vitamini ve bioflavonoid bulunan yiyecekleri beslenmenize daha çok katınız.

69. Ayağımdaki mantar enfeksiyonları için ne yapabilirim ? Çay ağacı yağı size yardımcı olabilir ama siz de mümkün olduğunca sık yalın ayak dolaşmalısınız. Ayağınızı sıcak ve kokulu ayakkabıların içine tıkmak sadece enfeksiyon riskini arttırır.

70. Burnumun daha küçük görünmesini nasıl sağlarım ? uzun saçtan uzak durun, burnunuzun daha belirgin hale gelmesine neden olur. Orta uzunlukta ya da kısaç saç stillerini tercih edin ve çene çizgisi ya da şaşkın gözler olsa bile yüzünüzdeki en iyi bölgeyi vurgulayın.

71. Çatlakları önlemek için yapabileceğim bişey var mı ? Sizi ele veren bu gümüşümsü izleri engellemek için cildinizi, E vitamini ve kako yağı içeren ürünler kullanarak iyice nemli tutun. Ayrıca bol miktarda keten tohumu, ay çiçeği susam ve kabak çekirdeği yiyerek gerekli yağ sitleri ve çinko alımınızı arttırın.

72. Ellerimin kurumasını nasıl engellerim ? Ellerinizi yıkadıktan sonra iyice kuruladığınızdan emin olun çünkü deri yüzeyinde kalan su buharlaşarak ellerinizin kurumasına neden olur. Kuruladıktan sonra da besleyici bir el kremi sürünüz.

73. Önerilen günlük iki litre su alımı sağlıklı bir cilt için gerekli mi ? Bazı uzmanlar, bu miktarda suyun içilmesinin vücuttaki toksikleri atmak ve nefes alarak, terleyerek, idrar ve dışkı yoluyla kaybettiğimiz suyu yerine koymak için gerekli olduğunu söylüyorlar. Diğer bir kısım ise bu sıvı alımını çay, kahve ve asitli içeceklerle de yapabileceğimizi iddia ediyor. Başka bir deyişle tam bir fikir birliği yok, ama su dişleriniz için daha iyidir ve cüutta herhangi bir hasara neden olmayacağı da kesindir.

74. Takılarım neden cildimi tahriş edip kızartıyor ? Muhtemelen nikele karşı tepki veriyorsunuz. Takılarınızı takmadan önce üzerlerine renksiz bir oje sürerek cildinze değdiği yerdeki reaksiyonu engelleyebilirsiniz.

75. Cildimin şişliğini azaltmak için ne yapabilirim ? Şişlik genelde vücudun su tutmasının sonucudur. İdrar atımını arttıran ancak kemikler için gerekli potasyumun da dışarı atılmasına neden olan gazlı içecekleri bir kenara bırakın. Bunun yerine ısırganotu, karahindiba ve ardıç çaylarını deneyiniz.

76. Yüzümde kılcal damarlar varsa herhangi bir şeyden uzak durmam gerekir mi ? Yüzünüzü çok sıcak suya ya da buhara (yani sauna yasak), sert peelinglere, fazla alkole ya da güneş banyosuna maruz kalmayın. Doğal, kimyasal içermeyen ürünler ve makyaj malzemesi kullanmak da iyi bir yatırım olabilir, çünkü cildinizi tahriş etme ihtimalleri daha düşüktür.

77. Kırışıklardan korunmak için beslenme düzeni nasıl yardımcı olabilir ? Tam tahıllarınızı mutlaka alın. Buğday, yulaf ezmesi ve kahverengi pirinç gibi yiyeceklerin hepsi çinko içerir ki bu da kolajenin içindeki elastik liflerin korunmasını sağlar.

78. Tıkanmış gözenekleri nasıl temizleyebilirim ? Bir kap sıcak suya bir kaç damla nane yağı ekleyip yüzünüze buhar banyosu yapın. Bu şekilde gözenekler temizlenecek ve sıkılaşacaktır.

79. Siyah noktalarla doğal yoldan nasıl başa çıkabilirim ? Her ne kadar kulağa garip gelse de mandalina yağı derinin arındırılmasına yardımcı olur.

80. Kanlanmış olan gözlerime nasıl parlalık verebilirim ? Biraz pamuğu süte batırıp birkaç dakika boyunca gözlerinizin üzerinde bekletin ve biraz rahatlayın.

81. Saçım bariz bir şekilde parlaklığını yitirdi. Tekrar nasıl canlılık kazandırabilirim ? Saçların zayıf görünmesi beslenme eksikliğinin bir göstergesi olabilir. Salatalara ketentohumu yağı eklemek sizi bir haftada eski parlak bukleli görünümüze tekrar kavuşturacaktır.

82. Tırnaklarımın üzerinde oluşan engebeler konusunda ne yapabilirim ? Bunun nedeni çinko eksikiği olabileceğinden daha çok istiridye, badem, morna balığı ve yumurta yiyerek çinko alımınızı arttırın. Ayrıca tırnaklarınızın yüzeyini düzeltmek için onları her gün özel, yumuşak törpüyle hafifçe parlatın.

83. Daha çok süt ürünü tüketmek tırnaklarımda beyaz nokta çıkmasını durdurur mu? Bu beyaz noktaların kalsiyum eksikliğinin göstergesi olduğu en büyük güzellik efsanelerinden birisidir. Bunun yerine çinko alımınızı arttırmayı deneyebilirsiniz.

84. Ne tip bir bluz göğüslerimi daha büyük gösterir ? Askısız ya da sporcu tipi sırttan egçirmeli bluzları tercih edebilirsiniz.

85. Terleme izlerini minumuma indirmek için en iyi kumaş hangisidir ? İpek, keten ve pamuk gibi doğal malzemelere bağlı kalın, naylon ve polyesterden uzak durabilirsiniz.

86. Fermuarların bozulmasını önlemenin en iyi yolu nedir ? Üzerlerine balmumu sürerek, çekiştirmenize gerek kalmadan, kolayca açılıp kapanmalarını sağlayabilirsiniz.

87. Göğüs bölgemi daha büyük gösterecek bir giysi tarzı var mı ? Buzgülü bir elbise seçerek ya da bu bölgeyi yukarı kaldırırken belinizi de nispeten daraltan destekli bir korse takarak, vücuduzun üst kısmını daha büyük gösterebilirsiniz.

88. Bacaklarımı daha uzun göstermek istiyorum, bunu nasıl başarabilirim ? Eğer bacaklarınız istediğinizden daha kısa ise her zaman mini eteği tercih edin. Bacaklarınızın ne kadar büyük bir kısmı görünürse boylarıda o kadar çok uzun gösterilir.

89. Bacakları uzun gösteren en iyi pantolon tipi nedir ? Baştan aşağı dümdüz inen, düz kumaşlı, paçaları yere teğet geçen pantolonlardır. Üstünüzdeki bluzu içinize sokmak da gövdenizi kısaltıp bacaklarınızı nispeten daha uzun gösterecektir.

90. Ne tür bir pantolon kalçamı daha küçük gösterebilir ? Arka tarafınıza şekil vermek için koyu renkli, arka cepleri olmayan ve düşük belli modelleri tercih ediniz.

91. Armut şekilli bir vücuda nasıl bir kot pantolon tipi iyi gider ? Bileklere doğru dalaran (ve kalçalarınızı vurgulayan), boru paçalı kotları bir kenara bırakın ve düz bacaklı ya da düz paçalı kotlar tercih edin. Topuklu ayakkabı giydiğinizde de pantolonun parçalarının neredeyse yere kadar uzandığından emin olun. Koyu renkliler bacaklarınızı daha ince gösterecektir.

92. Zayıfa yapıma uyan bir kot pantolonu nasıl bulabilirim ? Lastikli bir blucin kumaşı tercih edin, kırışıp toplanmak yerine bacaklarınıza yapışacaktır. Her zaman acı testi uygulayın: Arka tarafı sarkıyor mu ? Arkasında cepleri olan bir pantolon, olmayan bir kalçayı daha dolgun gösterecektir.

93. Ne tür bir sütyen göğüslerimi daha büyük gösterir ? Ekstra petli ve yarım kuplu bir model alın. Kupların açısı göğüslerinizin olduklarından daha dolgun görünmesini sağlar.

94. Büyük göbeğimi nasıl saklayabilirim ? Eğer yakın zamanlarda mekik çekmekten çok çikolata yediyseniz, hemen göğüs altında darlaşan imparatorluk stili bluzları göbek üzerinde darlaşanlara tercih edin. Üste oturan ve kalçaların üzerinde genişleyen bluzlar da iyi birer kamuflajdır. Eğer güzel göğüsleriniz varsa, V yaka bir bluz ile dikkatleri oraya yönlendirin.

95. Sarkık kollarımın düzgün görünmesini nasıl sağlarım ? Eğer kollarınız istediğinizden daha gevşek şekilliyse, ince ve zarif takılar takarak sarkık üst kolunuzdan bileklerinize doğru yönlendirin.

96. Sarkık alt kollarımı gizleyebilirmiyim ? Kabarık ve lastikli giysi kollarından uzak durunuz. Bileğinden daha yukarısında biten ve hafif, uçuşan bir kumaştan yapılmış kollarla dikkati ince bileklerinize çekiniz.

97. Sarkık bir boynu nasıl saklayabilirim ? Boyunlu bluzları, açık ve yüksek yakalı gömlekleri tercih edin ya da sarkmayı gizlemek için boynunuza ipek bir eşarp bağlayın.

98. Boynumu daha uzun göstermek için ne giyebilirim ? Kapüşonlu, geniş ve yuvarlak ya da V yakalı bluzlar, gözlerin odağını daha aşağı çekerek daha aerodinamik bir etki yaratır.

99. Kötü görünen bir bağrı gizlemek için ne giyebililrim ? Göğüs dekoltenizi açığa çıkarmak yerine, sırt dekoltesini kullanın. Aynı derece seksi ama sarkık değildir.

100. Kadınsı, dantelli elbiseler dükkanlarda dolu. Fazla kız işi olmadan nasıl bir tane alıp, giyebilirim ? Erkeksi bir dokunuş ekleyin. Günlük bir görünük için, güzel bir elbiseyi daha koyu renkli, kontrast tonlardaki bir blazer ceketle giyin. Gece ise, zariflikten vazgeçin ve orta boy, kalın topuklu bir ayakkabı giyiniz.

Kadınların güzelliğine dikkat etmeleri ve daha güzel görünmeleri için, el bakımından, yüz güzelliğinden, kıyafet seçimlerinde ve bir çok konudan güzellik için önemli ipuçlarını paylaştık. Bu güzellik bilgisi, cilt güzelliği için yapılması gerekenler, cilt güzelliği için doğal yöntemler, cilt güzelliği için öneriler, cilt güzelliği için neler yapılmalı, yüz güzelliği için yapılması gerekenler gibi sorularınıza cevap olabilecektir.

Yazar: Diyet

Sağlık zayıflama sitemizin bünyesinde, şifalı bitkiler, bitkisel formüller, çözümler ve daha çok bir çok diyet ipuçlarını bulabilirsiniz. Google

 • Konu ile İlgili Etiketler : , , , , , ,
 • Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

  yorumlar