Böbrek ağrısı için bitkisel çözüm

bobrek-agrisi

bobrek-agrisi

böbrek ağrısı bitkisel tedavi, böbrek ağrısı bitkisel çözüm, böbrek ağrısı için şifalı bitkiler, böbrek ağrısı için bitkisel formüller, kürler ve bitkisel ilaçlar oluşturabilirsiniz. Böbrekler genel olarak, vücumudun hemen arka tarafında karın iç zarının dışarısında, omurganın her iki tarafında yer almaktadır. Böbreklerin vücudumuzdaki belirli görevleri vardır.

Kirli kanımızın içerisindeki tuzu oluşan üreyi, ürik asiti ve bazı soksinleri bir süzgeçten geçirerek fazla su ile birlikte dışarı atılmasını sağlar. Kısacası vücudumuzu temiz tutmamıza yarayan önemli bir organımızdır. Süzme yapan kısımların hastalanması durumunda iç havuzcuk dediğimiz bölümde kum ve taş oluşumu başlar.

Böbreklerin üşütülmesi sonucu bu durumlarda belimizin yan taraflarıdna böbreklerimizin bulunduğu yerde, gelip gidici hafif ve şiddetli ağrılarla karşı, karşıya kalabiliriz. Bu tür durumlarda bazen kusma gibi nedenler meydana gelebilir. Panik yapmayınız ve bitkisel çözümleri uygulayınız. Profesör Doktor Ahmet Maranki, Osman Müftüoğlu ve İbrahim Saraçoğlu böbrek ağrıları için bitkisel çözümleri ve formüllerini paylaşmaya devam ediyor.

Böbrek ağrıları için bitkisel çözüm: Böbreklerimizi sıcak tutmalıyız. Bunun için gün içerisinde bol miktarda ılık su içmelisiniz. Koltuk altınıza kadar sıcak suya girerek, duş alabilirsiniz. Yada böbrek torbası alarak, bunlara sıcak su koyabilir, böbreklerinizin üzerine sıcak su torbası koyabilirsiniz.

Enginar böbrek ağrılarına iyi geliyor. Enginarın meyve kısmını saran bölümdeki pul şeklindeki yapraklardan 100 gram alarak, bir litre suda 7-8 dakika kaynatınız. Daha sonra bunu bal ile tatlandırarak gün içerisinde iki su bardağı olmak üzere sabah ve akşam içebilirsiniz.

100 gram kırk kilit otu, 50 gram ebegümeci yaprağı tohumu, bir litre suda 5 dakika kaynatıldıktan sonra her sabah ve akşam bir çay bardağı olmak üzere içiniz. Bu formül aynı zamanda böbreklerinizde oluşmuş olan kum ve taşların dökülmesine yardımcı olacaktır. Sağlıklı günler, diliyoruz.

Yazar: Diyet

Sağlık zayıflama sitemizin bünyesinde, şifalı bitkiler, bitkisel formüller, çözümler ve daha çok bir çok diyet ipuçlarını bulabilirsiniz. Google

 • Konu ile İlgili Etiketler : ,
 • Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

  yorumlar