Ayak pişiğine ne iyi gelir

ayak-pisigi

ayak-pisigi

ayak pişiği, ayak pişikleri, ayak pişiğine ne iyi gelir, ayak pişiği bitkisel çözüm formül kür, ayak pişiği nedir ? Saglikzayiflama.net olarak açıklıyoruz. Ayak pişiği genel olarak bakıldığında ayak terlemesinin çok olduğu zamanlarda kendini ortaya koyar. Yani dar ayakkabı tercihi, kalın çoraplar ve gün içerisinde ayağınızın ayakkabı içerisinde fazla kalması ayak pişiği nedenleri ve sebepleri arasında gösterilebilir.

Ayak pişiğinden kurtulmak için ne gibi önlemler alabilirsiniz ? Öncelikler ayaklarınızı her gün 4-5 kez yıkayınız. Çoraplarınızı deterjanla güzelce yıkadığınızdan, emin olunuz. Her sabah yeni çoraplar giyiniz. Ayrıca aşağıdaki önerdiğimiz bitkisel kürler ve formüller ile ayak pişiğine karşı önlemler alabilir, tedavi edebilirsiniz.

Ayak pişiği için bitkisel çözümler: Yarım litre klorsuz suyun içerisine 25 gram adaçayı koyunuz. 10 dakika kaynatınız daha sonra bu suyun içerisinde ayak pişiği yaşadığınız bölgeyi bekletiniz. Suyun içerisinde 30 dakika gibi bir süre kaldıktan sonra ılık su ile yıkayarak, bitkisel çözümü uygulayabilirsiniz.

Bir litre suyun içerisine bir yemek kaşığı tuz koyarak, bu suyun içerisinde ayaklarınızı bekletmek de ayak pişiğine iyi gelen bitkisel çözümler arasında yer almaktadır.

Ayak altlarınıza ve parmaklarınıza kına yakarakta önlem alabilirsiniz. Bunun dışında bir litre suyun içerisine 2 kaşık kına koyduktan sonra 10 dakika kaynatınız. Kaynama işleminin ardından aynı miktarda sirke ilave ediniz. Ayaklarınızı bu suda 15 dakika bekletiniz. Bu bitkisel formüller ve çözümler ayaklarınızdaki oluşabilecek olan pişikler içindir. Sağlıklı günler, diliyoruz.

Yazar: Diyet

Sağlık zayıflama sitemizin bünyesinde, şifalı bitkiler, bitkisel formüller, çözümler ve daha çok bir çok diyet ipuçlarını bulabilirsiniz. Google

 • Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

  yorumlar